Rijkosten

Modellen › Renault

Renault Captur E-Tech: wegenbelasting en verbruik

Typische occasion van ±5 jaar oud, 12.000 km per jaar, Utrecht. Heb je een kenteken? Dan rekenen we het uit voor precies die auto.

€ 203wegenbelasting per kwartaal (Utrecht)
± 5,2l/100 km in de praktijk
± € 329totale kosten per maand
1441 kgmediaan gewicht rijklaar

Wegenbelasting

Een Renault Captur E-Tech op hybride (benzine) (mediaan 1441 kg rijklaar) kost in Utrecht € 203 wegenbelasting per kwartaal, dat is € 68 per maand. Het goedkoopst is Noord-Holland en Overijssel (€ 199), het duurst Zuid-Holland (€ 217). Andere uitvoeringen: plug-in hybride € 257 per kwartaal.

Verbruik

Volgens de typekeuring verbruikt de Renault Captur E-Tech op hybride (benzine) 4,6 l/100 km; in de praktijk reken je met ± 5,2 l/100 km. Andere uitvoeringen in de praktijk: plug-in hybride ± 8,0 l/100 km. Hoe we dat berekenen.

Wegenbelasting Renault Captur E-Tech per provincie

Bij het mediane gewicht van de uitvoering op hybride (benzine). Het precieze bedrag hangt af van het gewicht van jouw exemplaar: bereken het met je kenteken.

ProvinciePer kwartaalPer maandPer jaar
Groningen€ 210 € 70€ 840
Fryslân€ 207 € 69€ 828
Drenthe€ 207 € 69€ 828
Overijssel€ 199 € 66€ 796
Flevoland€ 201 € 67€ 804
Gelderland€ 212 € 71€ 848
Utrecht€ 203 € 68€ 812
Noord-Holland€ 199 € 66€ 796
Zuid-Holland€ 217 € 72€ 868
Zeeland€ 201 € 67€ 804
Noord-Brabant€ 203 € 68€ 812
Limburg€ 204 € 68€ 816

Gewichtsklasse 1400 kg. Tarieven 2026. Exact bedrag voor jouw situatie: rekenhulp Belastingdienst.

Kosten per maand

Meest voorkomend: hybride (benzine)
€ 329 per maand
€ 285waarschijnlijk€ 384

€ 0,33 per km · 12.000 km/jaar · Utrecht · zonder afschrijving

15.588op de Nederlandse weg (bouwjaar 2020–2026)
€ 35.974mediaan nieuwprijs
0,0%heeft een openstaande terugroepactie

Renault Captur E-Tech hybride (benzine)

73% van de steekproef
  • Wegenbelasting (MRB) berekend
    Berekend volgens de rekenregels 2026, provincie Utrecht, gewichtsklasse 1400 kg (€203 per kwartaal)
    € 68
  • Brandstof (benzine) berekend
    52 liter/mnd à €2,28; verbruik 4,6 l/100 km (mediaan model), met praktijkcorrectie
    € 118
  • Verzekering: Allrisk indicatie
    Indicatie voor 35-45 jaar, 10+ schadevrije jaren. Je echte premie hangt af van leeftijd, postcode en schadeverleden: vergelijk voor een offerte.
    € 91
    € 68–€ 114
  • Onderhoud, reparaties en banden vuistregel
    Gemiddelde op basis van leeftijd, kilometers en aandrijving. Een grote reparatie valt hier buiten.
    € 53
    € 32–€ 85
Hoe zeker: berekendindicatievuistregel uitleg

Verbruik: 4,6 l/100 km (mediaan typekeuring) · steekproef van 219 kentekens.

Renault Captur E-Tech plug-in hybride

27% van de steekproef
Per maand
€ 361 per maand
€ 317waarschijnlijk€ 416

€ 0,36 per km · 12.000 km/jaar · Utrecht · zonder afschrijving

  • Wegenbelasting (MRB) berekend
    Berekend volgens de rekenregels 2026, provincie Utrecht, gewichtsklasse 1600 kg (€257 per kwartaal)
    € 86
  • Brandstof (benzine) berekend
    48 liter/mnd à €2,28; verbruik 7,1 l/100 km (schatting op gewicht), met praktijkcorrectie; 60% van de km op brandstof
    € 109
  • Laden berekend
    63 kWh/mnd à gemiddeld €0,36 (60% thuis, 30% publiek, 10% snel); verbruik 13,6 kWh/100 km (mediaan model), met praktijkcorrectie; 40% van de km elektrisch
    € 23
  • Verzekering: Allrisk indicatie
    Indicatie voor 35-45 jaar, 10+ schadevrije jaren. Je echte premie hangt af van leeftijd, postcode en schadeverleden: vergelijk voor een offerte.
    € 91
    € 68–€ 114
  • Onderhoud, reparaties en banden vuistregel
    Gemiddelde op basis van leeftijd, kilometers en aandrijving. Een grote reparatie valt hier buiten.
    € 53
    € 32–€ 85
Hoe zeker: berekendindicatievuistregel uitleg

Verbruik: 13,6 kWh/100 km (mediaan WLTP) · steekproef van 81 kentekens.

Veelgestelde vragen

Hoeveel wegenbelasting betaal je voor een Renault Captur E-Tech?

Voor een Renault Captur E-Tech op hybride (benzine) van 1441 kg betaal je in Utrecht € 203 per kwartaal, tussen € 199 (Noord-Holland en Overijssel) en € 217 (Zuid-Holland). Het exacte bedrag hangt af van het gewicht van jouw auto.

Wat verbruikt een Renault Captur E-Tech in de praktijk?

Volgens de typekeuring 4,6 l/100 km voor de uitvoering op hybride (benzine). In de praktijk ligt dat hoger; wij rekenen met ongeveer 5,2 l/100 km.

Wat kost een Renault Captur E-Tech per maand?

Een occasion van ongeveer 5 jaar oud kost bij 12.000 km per jaar ongeveer € 329 per maand aan wegenbelasting, brandstof of laden, verzekering en onderhoud, zonder afschrijving.

Zelf rekenen

Thuis · publieke paal · snellader

Een specifieke Renault Captur E-Tech?

Andere modellen van Renault

ClioCapturTwingoMeganeMegane ScenicKadjarZoeModus