Modellen › Cupra
Cupra Raval: wegenbelasting en verbruik
Typische occasion van ±5 jaar oud, 12.000 km per jaar, Utrecht. Heb je een kenteken? Dan rekenen we het uit voor precies die auto.
Wegenbelasting
Een Cupra Raval op elektrisch (mediaan 1610 kg rijklaar) kost in Utrecht € 179 wegenbelasting per kwartaal, dat is € 60 per maand, met de EV-korting van 2026. Het goedkoopst is Noord-Holland en Overijssel (€ 177), het duurst Zuid-Holland (€ 193).
Verbruik
Volgens de typekeuring verbruikt de Cupra Raval op elektrisch 13,7 kWh/100 km; in de praktijk reken je met ± 15,8 kWh/100 km. Hoe we dat berekenen.
Wegenbelasting Cupra Raval per provincie
Bij het mediane gewicht van de uitvoering op elektrisch. Het precieze bedrag hangt af van het gewicht van jouw exemplaar: bereken het met je kenteken.
| Provincie | Per kwartaal | Per maand | Per jaar |
|---|---|---|---|
| Groningen | € 186 | € 62 | € 744 |
| Fryslân | € 184 | € 61 | € 736 |
| Drenthe | € 184 | € 61 | € 736 |
| Overijssel | € 177 | € 59 | € 708 |
| Flevoland | € 179 | € 60 | € 716 |
| Gelderland | € 189 | € 63 | € 756 |
| Utrecht | € 179 | € 60 | € 716 |
| Noord-Holland | € 177 | € 59 | € 708 |
| Zuid-Holland | € 193 | € 64 | € 772 |
| Zeeland | € 178 | € 59 | € 712 |
| Noord-Brabant | € 180 | € 60 | € 720 |
| Limburg | € 182 | € 61 | € 728 |
Gewichtsklasse 1600 kg, 30% korting voor emissievrije auto's in 2026. Tarieven 2026. Exact bedrag voor jouw situatie: rekenhulp Belastingdienst.
Kosten per maand
Cupra Raval elektrisch
100% van de steekproef-
Wegenbelasting (MRB) berekendBerekend volgens de rekenregels 2026, provincie Utrecht, gewichtsklasse 1600 kg, 30% EV-korting (€179 per kwartaal)€ 60
-
Laden berekend158 kWh/mnd à gemiddeld €0,36 (60% thuis, 30% publiek, 10% snel); verbruik 13,7 kWh/100 km (mediaan model), met praktijkcorrectie€ 57
-
Verzekering: Allrisk indicatieIndicatie voor 35-45 jaar, 10+ schadevrije jaren. Je echte premie hangt af van leeftijd, postcode en schadeverleden: vergelijk voor een offerte.€ 130€ 98–€ 163
-
Onderhoud, reparaties en banden vuistregelGemiddelde op basis van leeftijd, kilometers en aandrijving. Een grote reparatie valt hier buiten.€ 38€ 23–€ 62
Verbruik: 13,7 kWh/100 km (mediaan WLTP) · steekproef van 257 kentekens.
Elektrisch rijden: waar moet je op letten?
Accugarantie
Standaard bij dit merk: 8 jaar of 160.000 km, wat het eerst komt.
Garantie geldt meestal als de capaciteit (State of Health) onder 70% zakt. Voorwaarden verschillen per modeljaar: check ze bij de dealer.
Accu laten testen vóór aankoop
Wegenbelasting: de EV-korting verdwijnt
Elektrische auto's betalen tot en met 2028 70% van het normale tarief, in 2029 75% en vanaf 2030 het volledige bedrag. Voor deze auto in Utrecht (huidige tarieven, zonder inflatiecorrectie):
| Jaar | Per kwartaal | Per maand | |
|---|---|---|---|
| 2026 | € 179 | € 60 | |
| 2027 | € 179 | € 60 | |
| 2028 | € 179 | € 60 | |
| 2029 | € 192 | € 64 | |
| 2030 | € 257 | € 86 |
Veelgestelde vragen
Hoeveel wegenbelasting betaal je voor een Cupra Raval?
Voor een Cupra Raval op elektrisch van 1610 kg betaal je in Utrecht € 179 per kwartaal, tussen € 177 (Noord-Holland en Overijssel) en € 193 (Zuid-Holland). Het exacte bedrag hangt af van het gewicht van jouw auto.
Wat verbruikt een Cupra Raval in de praktijk?
Volgens de typekeuring 13,7 kWh/100 km voor de uitvoering op elektrisch. In de praktijk ligt dat hoger; wij rekenen met ongeveer 15,8 kWh/100 km.
Wat kost een Cupra Raval per maand?
Een occasion van ongeveer 5 jaar oud kost bij 12.000 km per jaar ongeveer € 286 per maand aan wegenbelasting, brandstof of laden, verzekering en onderhoud, zonder afschrijving.